İyi ki de başladık

Merhabalar,

Hülya Hanımla yaklaşık 3 aydır tanışıyoruz. Nefes terapisi ve diyet için danışmalık programı ile başladık

İyi ki de başladık. Karanlık kış günlerinde gerçekten iyi olduğumu düşünsem de sürekli başa döndüğüm yeme krizlerim olduğu bir dönemdi. Asıl sorunum; yeme bozukluğu üzerine Hülya hanım ile çalışmak oldu. Yiyeceklere karşı bakış açımı değiştirdi diyebilirim. Bugüne kadar hep diyet yapıp hem de spor yapan biri olarak ve yiyeceklerden korkan biri olarak kendisine başvurdum. Yemek yediğim zaman kilo alacağımı düşünüyordum çünkü. Bu düşünceyi değitirmek gerçekten çok zordu benim için. Hülya hanım sonsuz sabrı ile bana destek oldu. Ben bazen şımarıklık yaptığımı düşünsem de bu sürecin biraz zaman alacağını bunların normal olduğunu hep hatırlattı. Şimdi yavaş yavaş yeni davranışımı benimsedim.
Eminim birçok kişi benimle aynı problem yaşıyor.
Hülya Hanım çalıştığımız ilk günden itibaren iç sesim oldu diyebilirim. Daha önce de diyetisyene gittim,ünlü detoks programlarına katıldım ancak Hülya hanım yiyeceklerle sağlıklı bir ilişki kurmamı sağladı diyebilirim. Günün her saati size verdiği destek ile bu süreçte yalnız olmadığınızı hissediyor ve tek başınıza kaldığınızda vicdan azabı çekmeden yemek yiyorsunuz

Nefes terapisi ile uyandığımı ve gerçekten yaşadığımı hissettim. Ayrıca Hülya hanım sizinle birebir ilgileniyor. Sorununuzu çözene kadar,iyice anlaşıldığından emin olana kadar sizinle konuşuyor ki bence bu çok önemli. İşini içtenlikle ve severek yaptığını hissettiyor sizlere.

Yeme bozukluğu davranışımın kendi içimde yaşadığım diğer olayları baz aldığımda sonuç olarak yansıdığını öğrendim. Ve bu sorunlar üzerine çalışarak önemli,ciddi yollar katettik.
Sonsuz sabrı ve sevgisi için teşekkürler